• Máte otázku? Kontaktuje nás: +421 911 150 380

 • Trnava, Trojičné námestie

Author: dkadmin2

PACHO – Zbojník z Hybe – Trnava

Muzikál
Jakub Nvota….

je paródiou na zbojnícke legendy aj na nás samých. Na jednej strane lyrická poézia, na druhej strane tancujúci, padajúci a lietajúci groteskne karnevalový svet v novátorskom spracovaní nového cirkusu….
Pacho je Človek veľmi  jemný a citlivý, ako Slováci, tiež zádumčivý a nešťastne zamilovaný. Intelektuál, ktorý sa dostane do prostredia tzv. uhorského folklóru a stáva sa veliteľom zbojníkov.

Umelecká agentúra Mystik uvádza nové muzikálové spracovanie príbehu tohto hrdinu v príťažlivom podobenstve, nové muzikálové dielo s prvkami moderného cirkusu, kde zbojníci a páni vysia na šáloch a lietajú na hrazdách …

Mimoriadne emotívne a metaforicky bohaté autorské libreto Jakuba Nvotu, autorská hudobná tvorba a piesne Martina Geišberga plná poézie zvukov sprevádzané jedinečnou poetikou, ktorá oslovuje všetky generácie, strhujúce artisticko – cikrusové a bojové choreografie Helenky Škovierovej a majstra bojového umenia Petra Nuseka, veľkolepá a originálna scénická výprava Pavla Andraška a kostýmová výprava  Veroniky Vartíkovej .

Tvorcovia :

Scénar a réžia, texty piesní : Jakub Nvota

Hudba : Martin Geišberg, Kamil Mikulčík

Hlasový pedagóg : Kamil Mikulčík

Scéna: Pavol Andraško

Pohybová spolupráca: Michal Dudáš

Akrobacia a bojové umenie: Helenka Škovierová , Petr  Nusek

Kostýmová výprava: Veronika Vartíkova


Účinkujú: Tomáš Grega, Csongor Kassai, Miloš Kusenda, Braňo Jobus, Broňa Kovačíková, Tomáš Palonder, Adela Mojžišová, Jakub Jablonský,  Jana Valocká, Ľubomíra Dušaničová, Silvia Soldanová, Peter Kadlečík, Jakub Kuka,  Jakub Janotík, Martin Macko, Filip Biro, Sára Polyaková , Radovan  Hudec, Helena Škovierova, Laszlo Béhr, Simon Fico….

Lístky dostupné tu: https://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/pacho-zbojnik-z-hybe-trnava-2023-05-21/

Medzinárodný Medický Orchester

SEMMELWEIS 250 – Jubilejný koncert
2. október 2021 19:00h
Dom Kultúry, Trnava (Trojičné námestie 10, 917 01 Trnava) v spolupráci s Medzinárodný Medický Orchester
dirigent Gergely Dubóczky

Účasť je bezplatná, ale vyžaduje sa registrácia
Attendance is free but registration is required. 
https://semmelweis.hu/wp-content/machform/view.php?id=354451

program

Beethoven: König Stephan Overture

Mahler: Symphony No 1


Medický orchester Univerzity Semmelweis (Maďarsko) vznikol pred jedenástimi rokmi a tento rok si pripomíname 250. výročie založenia tejto univerzity. Od roku 2009 ho vedie umelecký riaditeľ a dirigent Gergely Dubóczky. Jeho členmi sú predovšetkým študenti medickej školy, ale taktiež aj študenti ostatných maďarských univerzít. Medický orchester sa pravidelne zúčastňuje univerzitných podujatí a úspešne vystupoval aj v Bayreuthe, vo Švajčiarsku a taktiež v Akadémii múzických umení Franza Liszta v Budapešti. Pozoruhodné na tomto predstavení Mahlerovej symfónie je, že sa jej zúčastnia aj študenti z medzinárodných partnerských inštitúcií univerzity. Medzinárodný medický orchester predstavuje program 250. výročia Semmelweis v štyroch krajinách.

RND – Mužské oddelenie

RND – Mužské oddelenie
26.9.2021, 15:30h a 19:00h, Dom kultúry, Trojičné námestie 10

Vstupenky na www.ticketportal.sk

Jednou z najslávnejších komédií Stanislava Štepku vo viac než polstoročnej histórii Radošinského naivného divadla bol titul Ženské oddelenie (1987) – s legendárnou a nezabudnuteľnou herečkou Katarínou Kolníkovou v hlavnej úlohe. Súčasná trpká či clivá komédia Mužské oddelenie, ktorú pripravujeme na uvedenie v 57. sezóne 2019/2020, by chcela inak a po novom nepriamo nadviazať na veľký úspech spomínanej kultovej inscenácie.

Zmena pri organizovaní predstavenia RND Mužské oddelenie 26.09.2021 o 15.30 hod. resp. 27.09.2021 o 16.30 hod. v DK Trnava.

Vážení diváci,

Vzhľadom k aktualizovanému covid automatu, platného od 20.09.2021 a posunutiu okresu Trnava do oranžovej fázy – ostražitosti,  prosíme majiteľov vstupeniek od 14.rad–24.radu na predstavenie RND Mužské oddelenie dňa 26.09.2021 o 15.30 hod., aby na toto predstavenie prišli do DK v Trnave 27.09.2021 o 16.30 hod.

Vstupenky zostávajú v platnosti

V prípade záujmu Vám bude vstupné vrátené v mieste zakúpenia vstupeniek.

ližšie informácie na tel.č.: 0903 – 153 838

Toto predstavenie sa uskutoční v režime „OTP“– pre osoby

 • plne zaočkované,
 • testované s negatívnym výsledkom testu na COVID-19
 • PCR alebo LAMB 72 hod. od odberu
 • antigénový test 48 hod. od odberu
 • ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami

Zmeny pri organizovaní predstavenia RND Mužské oddelenie 26.09.2021 o 19.00 hod. resp. 27.09.2021 o 19.30 hod. v DK Trnava.

Vážení diváci,

Vzhľadom k aktualizovanému covid automatu, platného od 20.09.2021 a posunutiu okresu Trnava do oranžovej fázy – ostražitosti,  prosíme majiteľov vstupeniek od 14.radu–24.radu na predstavenie RND Mužské oddelenie dňa 26.09.2021 o 19.00 hod., aby na toto predstavenie prišli do DK v Trnave 27.09.2021 o 19.30 hod.

Vstupenky zostávajú v platnosti

V prípade záujmu Vám bude vstupné vrátené v mieste zakúpenia vstupeniek.

Bližšie informácie na tel.č.: 0903 – 153 838

Toto predstavenie sa uskutoční v režime „OTP“– pre osoby

 • plne zaočkované,
 • testované s negatívnym výsledkom testu na COVID-19
 • PCR alebo LAMB 72 hod. od odberu
 • antigénový test 48 hod. od odberu
 • ktoré preukázateľne prekonali ochorenie COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami

BEATLES SHOW 2015 – THE BACKWARDS

25. marca 2015 o 19,00 hod. 

vstupné: 15,- €  

BEATLES SHOW 2015 – THE BACKWARDS

Najlepšia hudobná show na svete s hitmi The Beatles v Trnave so skupinou THE BACKWARDS.

Výnimočný hudobný zážitok Vás prevedie jednotlivými obdobiami legendárnej štvorice. Od obdobia “čiernobielej beatlemánie”, cez farebné obdobie “Sgt. Peppers” až po rádiové nahrávky.

Budete počuť všetky najznámejšie pesničky a samozrejme aj veľké “beatles” hity! 

To musíte zažiť! 

Konečne aj v Trnave!

The Backwards pristupujú k hudbe The Beatles s obrovským rešpektom. Ich naštudovanie jednotlivých skladieb je natoľko originálne, že budete mať pocit, že ste na koncerte legendárnej štvorky v období 60. rokov.

Kapela bola vo svete ocenená množstvom cien. Od kapely s najlepším zvukom, najlepším image-om až po kapelu s najlepšou interpretáciou hitov The Beatles. K úspechom im gratulovala aj sestra Georga Harrisonna, ktorá povedala, že po viac ako 30 rokoch konečne počula pravý zvuk Beatles. S podobnými gratuláciami sa hudobníci stretli aj pri vyjadreniach sestry a matky Paula McCartneyho nedávno v Liverpoole. Hudobná skupina The Backwards patrí medzi najžiadanejšie kapely na svete, ktoré interpretujú hudbu beatles-obdobia. Väčšinu času trávia koncertovaním v zahraničí. Na svojich slovenských fanúšikov však nezabúdajú. Dôkazom toho je aj táto očarujúca hudobná show plná skvelých pesničiek, ktoré si budete spievať…
 

 Príďte si vychutnať nevšedný hudobný zážitok, ktorý vás vráti do obdobia 60. rokov. Rokov lásky, rock n rollu, do rokov, keď jedna kapela pobláznila celý svet. Príďte zažiť BEATLES SHOW 2015 s kapelou THE BACKWARDS.

Viac informácií o kapele, koncertoch, termínoch a vstupenkách nájdete aj na www.beatles.skwww.dktrnava.sk.

Predpredaj vstupeniek v Dome kultúry Trnava a cez ticketportál.

69 vecí lepších než sex

9. marca 2015 o 19,00 hod. 

vstupné: 17,- €

69 vecí lepších než sex

Chceli by ste vedieť, čo je lepšie než sex? A chceli by ste poznať aj tajomstvo ako mať šťastné manželstvo? Ako prežiť výchovu dieťaťa v puberte? Ako si udržať mladosť a krásu? A ako sa zabaviť, keď vám nič nevychádza?

Odpovede na tieto otázky hľadá aj hlavná hrdinka trpkej komédie 69 vecí lepších než sex a keď ich nenachádza, musí ich sama napísať. Je za to totiž platená a obdivovaná inými ženami, ktoré sa podľa jej článkov v časopise a návodov na použitie snažia žiť a nezblázniť sa. Ona sama však bojuje s tými istými problémami, ako jej čitateľky: manželským stereotypom, neverou, príťažlivosťou iných mužov, krízami rodičovstva, identity, lákadlami v podobe výpredajov, sezónnych depresií, úzkostných spomienok a dobre vychladeného bieleho v chladničke. Život sa však nespráva ako instantná polievka a preto je nakoniec všetko inak, než sme predpokladali, niekedy dokonca aj lepšie. 

Autor: Eva Borušovičová

Účinkujú: Diana Mórová (ONA), Helena Krajčiová (ONA), Marián Miezga (ON), Kristína Tóthová (ONA 2), Marián Mitaš (Inžinier (Sused) aj ON 2), Zuzana Mauréry (Šéfka), Martin Durkáč (Cudzinec), Thomas Puskailer (Cudzinec), Milan Herich (Edko – Syn), Patrik Lukáč (Edko – Syn), Dominika Vašinová (Niki – inžinierova dcéra), Rosa Pokorná (Niki – inžinierova dcéra)

Réžia : Eva Borušovičová

Dramaturgia: Zuzana Golianová

Scéna a kostýmy: Alexandra Grusková

Hudba: Michal Novinski

Choreografická spolupráca: Milan Kereš

Jan Kraus aneb Hvězdy jak je neznáte

29. januára 2015 o 19,00 hod. 

vstupné: 19,- €

Jan Kraus anebHvězdy jak je neznáte

(talkshow s Janom Krausom, špeciálny hosť MILAN LASICA)

Obľúbená talkshow pohotového moderátora Jana Krausa sa už niekoľko rokov teší z priazne televíznych divákov v Českej republike aj na Slovensku. Nenechajte si ujsť unikátne improvizované predstavenie, ktorého môžete byť súčasťou a položiť otázky ostrieľanej moderátorskej špičke Janovi Krausovi. Svoj britský humor a skvelú šou vrátane hudobného hosťa, predstaví v Trnave 29.1.2015.

Špeciálny hosť: MILAN LASICA

Hudobný hosť: KRISTÍNA

Vianočný koncert Lucky Bílej

Vianočný koncert Lucky Bílej

 1. Decembra 2014 o 19.00 hod.
  vstupné 30,- €

Lucie Bílá patrí už niekoľko rokov na Slovensku k absolútne najpopulárnejšim speváckym osobnostiam soširokým spektrom svojho zamerania. Od samého začiatku deväťdesiatych rokov ju môžeme sledovať vo väčšine významných muzikálov českej scény (Bedári, Záhrada rajských potešení, Dracula, Krysař). Jej domovskou scénou je Divadlo Ta Fantastika. Za osudové možno označiť stretnutie a dlhoročnú tvorivú spoluprácu s autorskou dvojicou Soukup / Osvaldová, rovnako tak ako javiskový “partnerstvo” s klaviristom a skladateľom Petrom Maláskem.

Miro Žbirka

 

1. december 2014 o 20,00 hod. 

vstupné: 30,- €  26,- €  22,- €  na www.predpredaj.sk

 

 

V decembri do Trnavy prichádza  Miro Žbirka, aby v našom meste odohral špeciálny koncert, aký sme tu ešte nemali. Obľúbené hity v jeho podaní budú sprevádzané premietaním legendárnych videoklipov a doteraz nezverejnených záberov na veľkej LED stene. Meky, ktorý si ako bonus pre fanúšikov pripravil aj jednu premiéru, dodáva:

„Teším sa, pretože po toľkých rokoch na pódiu opäť zažijem niečo nové, čo sme ešte neurobili. Budeme si môcť dovoliť trocha improvizovať a priestor bude aj na hovorené slovo. Keďže sa tentoraz nejedná o veľké športové haly, teším sa aj na užší kontakt s publikom a intímnejšiu atmosféru.“

Spoznajte Mira Žbirku tak, ako ste ho ešte nevideli. Lístky na koncert si môžete zakúpiť tu:

http://predpredaj.zoznam.sk/sk/listky/1411/vianocne-best-of-video-tour-2014-miroslav-zbirka

Divadlo zázračná škola FANTÁZIA

Divadlo zázračná škola FANTÁZIA

25. Novembra 2014 o 18.00

vstupné 5,-€

Atraktivitu živej inscenácie zabezpečuje výtvarné stvárnenie Zoji Zupkovej, hudba a pesničky Róberta Mankoveckého, no a samozrejme herecké stvárnenie štyroch skúsených hercov, schopných improvizácie a interaktivity. Zázračná škola Fantázia je určená najmenším divákom, aj tým, ktorí sa len nedávno dotkli po prvý krát školských lavíc. Ponúka zábavu, hravosť, návod na vymýšľanie si, ale tiež návod na premýšľanie o zmysle školy a učení sa.

Turné HLASY2 Richard Müller a Fragile

Turné HLASY2 Richard Müller a Fragile

 1. November 2014 o 19.00

Beznádejné vypredané sály, vyše 35 000 divákov, viac ako 16 000 predaných albumov, ocenenie Krištáľové krídlo, Album roka podľa ZAI, ale najmä ohlasy fanúšikov presvedčili Richarda Müllera a Fragile projekt HLASY zopakovať. Nenechajte si ujsť jedinečné spojenie a nezabudnuteľný hudobný zážitok. Richard Müller a vokálna skupina Fragile na jeseň predstavia divákom nový program!